Start Zapytaj

Najtrwalszy klej łączący warstwy deski, dopracowany system sklejania warstw elementów oraz sklejka pozyskana z drzew syberyjskich to coś co daje nam przewagę nad konkurencją.

 

Konstrukcja deski jest kluczowym czynnikiem wpływającym na trwałość całości podłogi warstwowej.

Do produkcji naszych podłóg stosujemy najtrwalsze materiały co ma bezpośredni wpływ na długość użytkowania.

 

Warstwa spodnia która odpowiada za stabilizację drewna i zmniejszenie sił oddziałujących na posadzkę wykonana jest ze sklejki drzew liściastych rosnących w rejonie syberyjskim. Wybraliśmy taki materiał ze względu na jego specjalne właściwości. Klimat w którym rosną te drzewa wpływa korzystnie na twardość drewna. Ponad to nasza sklejka jest wodoodporna.

 

Do łączenia obydwu warstw stosujemy kleje poliuretanowe, jesteśmy w tym aspekcie pionierami.

Podobnie do klejów wodnych, kleje poliuretanowe charakteryzują się bardzo niską emisją lotnych związków ale ich dodatkowym atutem jest większą trwałość. Po prostu nie tracą one swoich właściwości z upływem czasu.

 

Etap produkcyjny na którym obie warstwy są ze sobą łączone jest przygotowany nieco inaczej niż u większości producentów. Nasze maszyny a dokładnie prasy łączą warstwy spodnią z wierzchnią w pojedynczych elementach a nie w większych powierzchniach.

To gwarantuję równomierny docisk na całej powierzchni i jednakową wysokość całej konstrukcji.

Poprzez zastosowanie tych metod i materiałów mamy pewność, że nasze podłogi starczą na wieloletnie użytkowanie bez utraty jakości na przestrzeni czasu.  

 

 

 

 

 

Nikt nie sezonuje drewna na podłogi tak jak my. Tradycyjna metoda leżakowania dębów przez 5 lat jest czymś co przekłada się na właściwości podłogi u Klienta w domu.

 

Drewno jako materiał żywy i naturalny wymaga specjalnego obchodzenia się przed jego obróbką aby przygotować je do konkretnego zastosowania. Surowiec który przeznaczony jest na nasze podłogi sezonujemy przez okres 5 lat w naturalnych warunkach na terenie naszego tartaku.

 

Surowiec drewniany ze względu na swoją higroskopijność zmienia swoje właściwości i wymiary zależnie od wilgotności samego materiału jak i otaczającego go powietrza. Przy nagłych skokach wilgotności, słoje nie pracują współmiernie co może prowadzić do miejscowej zmiany wymiaru czy nawet pęknięć. Stosowana przez nas metoda sezonowania, eliminuje to ryzyko co ma ogromny wpływ na jakość produktu końcowego.

 

Ze względu na sezonowanie przed dalszą obróbką, drewno cechuje się większą stabilnością oraz odpornością na pracę dzięki czemu istnieje mniejsze ryzyko uszkodzenia lub wypaczenia się podłogi w nieodpowiednich warunkach.

 

 

 

Jako jedyni rozcinamy obłogi do suszenia na cieńsze elementy. To kolejny zabieg aby kolorystyka była bardziej naturalna a drewno bardziej elastyczne i trwalsze.

 

Obłóg dębowy który stanowi warstwę wierzchnią naszych podłóg poddawany jest wyjątkowej metodzie suszenia. Zamiast suszyć grubą tarcicę dębową i następnie ciąć ją na drobniejsze elementy, tniemy drewno przed suszeniem na węższe deski.

 

Cieńsza deska schnie szybciej, żywica wydostaję się z niej łatwiej przez co nie gromadzi się w newralgicznych strefach drewna co mogłoby doprowadzić do powstawania przebarwień ponadto praca włókien jest stabilniejsza co przekłada się na równoległą zmianę wymiarów deski.

 

W efekcie tak przygotowany obłóg jest równomiernie wysuszony co zdecydowanie ograniczenia przebarwienia na deskach, gwarantuję foremność oraz dodatkowo chroni drewno przed mikropęknięciami które mogłyby uwidocznić się po latach użytkowania.

 

 

Klucz do poprawnego montażu desek tkwi w ich obróbce i przygotowaniu. Diamentowe fryzy naszej linii produkcyjnej pozwalają wytworzyć produkt który jest powszechnie chwalony przez parkieciarzy.

 

Nasz park maszynowy składa się z nowoczesnych urządzeń wyposażonych w niezwykle precyzyjne narzędzia, a między innymi diamentowe fryzy. Dzięki starannej kalibracji i precyzyjności takich ostrzy, nasze deski podłogowe są idealnie spasowane. Jest to bardzo korzystne nie tylko dla osób układających podłogę ale również dla użytkownika.

Tak starannie wykonana podłoga jest niemalże idealnie równa a przerwy na łączeniach desek są niezauważalne. Wpływa to korzystanie zarówno na czas potrzebny na ułożenie podłogi jak i równość całej powierzchni po przyklejeniu do wylewki.

 

 

 

Jakość produktu to przede wszystkim odpowiednie dęby. My od ich selekcji zaczynamy budować jakość naszych podłóg.

 

Drewno pozyskujemy tylko z certyfikowanych lasów rosnących na bogatych w minerały glebach ponadto drzewa przechodzą proces ściślej selekcji. Rysunek drewna, jego twardość, trwałość oraz barwa jest ściśle związana z bogactwem mineralnym gleby na której dane drzewo rośnie. W okresie letnim i wiosennym gdy gleba jest miękka i łatwa do zbadania, pozyskujemy informację o zawartości minerałów w glebie na której rosną drzewa planowane do wycinki. Jeśli wyniki są satysfakcjonujące, wstrzymujemy się ze ścinaniem drzew do okresu jesienno-zimowego.

 

 

Surowa pogoda ma bezpośredni wpływ na zachowanie struktury drewna. Ze względu na niską temperaturę i wilgotność, włókna drewna sprężają się usuwając nadmiar powietrza ze swojej struktury. W efekcie drewno staje się gęstsze, a co za tym idzie również twardsze.

 

Ścinki w okresie zimowym mają też dodatkowe atuty. Drzewo ścinane zimą jest uodpornione na działanie szkodników i grzybów. Wybrane przez nas okazy drzew muszą być wolne od grzybów i szkodników, a ich przyrost powinien być równy. Wszelkie widoczne zmiany chorobowe dyskwalifikują drewno do użytku. Podobnie jak na etapie produkcji, tak na etapie wczesnego wyboru surowca jesteśmy bardzo zaangażowani aby dać naszym klientom nie tylko piękną ale również perfekcyjnie wykonaną podłogę, którą będą mogli się cieszyć długimi latami.